(Во живо) Дождот не ги спречи граѓаните и денес да протестираат пред Владата!

t

Следете го во живо денешниот протест “Ултиматум – Не, благодарам” против прифаќање на францускиот предлог.

Во текот на вчерашниот ден имаше тензични ситуации пред Владата и Собранието на РМ.

Следете го протестот во живо на следниот ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Статистиката ја побива Владата: Реалната плата е…

Просечната нето-плата во мај достигна 31.407 денари,…

Македонска клетва: Социјалистите го враќаат мандатот –…

Утре БСП го враќа неисполнет мандатот на…

(Фото) Македонците во Лондон до Макрон: Запри…

Македонската дијаспора во Лондон одржа протести пред…

Изборите во Бугарија се’ поизвесни: Трифонов нема…

Лидерот на „Има таков народ“ и забавувач…

Македонците и денеска протестираат против францускиот предлог

Пред Собранието и денеска повторно се собрани…