(Во живо) И Владата слави: Одбележување на 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа

t

Пригодната свеченост по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа на која ќе се обрати премиерот Димитар Ковачевски.

Во рамки на свеченоста премиерот Ковачевски ќе положи и цвеќе пред споменикот „Ослободители на Скопје“ во дворот на Владата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Ангелов: УЧК во 2001 година немаше…

Стојанче Ангелов во денешната епизода на Тешки…

(Видео) Ангелов: Јас би го уапсил Џамбаски…

Во денешната епизода на Тешки муабети, Стојанче…

Драма во Брза помош во Кратово: Агресивно…

ОВР Кратово поднесе кривична пријава против И.С.(43)…

(Видео) Момче и девојка осудени на 10…

Иранската модна блогерка Астијаж Хакики (21) и…

ПРОТЕСТИ ЈА ТРЕСАТ ФРАНЦИЈА: Повеќе од 500.000…

Околу 87.000 луѓе се собраа денеска во…