(Во живо) И Владата слави: Одбележување на 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа

t

Пригодната свеченост по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа на која ќе се обрати премиерот Димитар Ковачевски.

Во рамки на свеченоста премиерот Ковачевски ќе положи и цвеќе пред споменикот „Ослободители на Скопје“ во дворот на Владата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведени скопјанка и штипјанец поради сомнение за…

Полициски службеници од Мобилната единица за компензаторни…

Маж(32) вознемирувал жена(48) преку Фејсбук, сакал да…

СВР Штип информира за љубвни проблеми на…

Кремљ им порача на функционерите да не…

Руската претседателска администрација им порача на функционерите…

Украинска армија: Овој град наскоро би можел…

„Руските сили ги продолжуваат напорите да го…

Апасиев со порака до судиите: ЛЕВИЦА прогласува…

УСТАВЕН суд се прогласува ненадлежен за одлуки…