(Во живо) Семејството на Ѓоковиќ се обраќа по големата победа и невидената тортура

t

Во тек е прес-конференција на семејството Ѓоковиќ по повод настаните во Австралија и драматичната ситуација со Новак, кој треба да и се обрати на јавноста.

Судот во Австралија пресуди во корист на најдобриот тенисер на светот кому му беше укината одлуката за депортација и му беше дозволено да остане во земјата.


Сепак, министерот за имиграција Алан Хок најави дека може да ја искористи својата дискреција да го депортира српскиот тенисер, без разлика на одлуката на судот, а се ќе биде познато во наредните денови.

Семејството Ѓоковиќ организира прес-конференција во ресторанот „Новак“, а преку видео врска се обраќа првиот тенисер во светот. Ова ќе биде прво јавно обраќање на Ѓоковиќ откако беше приведен на аеродромот во Мелбурн.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ристовски: Ова беше турбулетна сезона, имавме подеми…

Вардар успеа да ја одбрани шампионската титула,…

(Видео) Абрахам знаел и добро да одглуми 

Во 88-мата минута од финалето на Конференциската…

Сефте победа на македонските одбојкари за убедлив…

Во својот прв настап одбојкарската репрезентација на…

Манасков и Веспрем против Келце на Ф4,…

Денеска во Виена беа извлечени полуфиналните двојки…

Спречен инцидент во Бутел на ракометен натпревар,…

„На 22.05.2022 околу 18:15 часот во спортската…