(Во живо) Прес-конференција на Ковачевски: Што одлучи владината коалиција за францускиот предлог?

t

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски ќе одржи прес-конференција во Медија центарот на Владата на Република Македонија, на која ќе присуствуваат и членовите на владината коалиција.

Следете ја прес конференцијата во живо:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски: Денеска го одбележуваме Денот на Охридското…

Денеска го одбележуваме Денот на Охридското Езеро…

Ковачевски: Финансискиот систем успешно се справи со…

Претседателот на Владата на Република С. Македонија…

Мицкоски до Ковачевски: Достоинството или го имаш,…

Достоинство или го имаш или воопшто го…

Каракамишева: Ако ова не е страшно за…

Целата јавност со горчина ја критикува реакцијата…

Ковачевски: Невработеноста е на историски најниско ниво

„Стапката на невработеност се очекува дополнително да…