Објавено на:

(Во живо) Терористички напад во Бруклин!

t

Вооружен маж со гас-маска пукаше во најмалку 5 лица во хорор напад во метрото во Њујорк.

Службениците на NYPD ловат човек во работнички елек и гас-маска, откако застрелал најмалку пет лица на станицата на 36-та улица во Сансет Парк, Бруклин. Некои извештаи сугерираат дека осомничениот можеби користел димна бомба.

На интернет се објавени вознемирувачки сцени од повредени и крвави луѓе кои добиваат итна медицинска помош, додека полицајците, наводно, трагаат по потенцијални експлозивни направи – се известува дека голем број недетонирани направи се пронајдени на местото на настанот.

Засега нема извештаи за жртви.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Еве како започна хаосот во Јане…

И денешниот раокметен натпревар не помина мирно…

Во делчевско село пронајдени гранати од Втората…

Вчера претпладне во полициска станица било пријавено…

Украински дрон експлодираше на 250 километри од…

Во областа Тула во Русија, недалеку од…

НОВ СКАНДАЛ на натпреварот меѓу Вардар и…

Скандалозен настан денеска се случи на ракоментиот…

Ако јадете помалку бифтеци можеби ќе имате:…

Реално немаме пари за учебници по сите…