(Во живо) Тешка сообраќајна несреќа во Радишани

t

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва околу 21:30 часот во населба Радишани, општина Бутел. Првите информации што ги дознаваме на лице место е тоа дека сообраќајката се случила помеѓу мотор и патничко возило.

Моторот удрил во патничкото возило од задниот. Патниците од возилото се тешко повредени и пренесени во ургентниот центар „Мајка Тереза“ – Скопје. Возачот на моторот е исто така, повреден, а сопатничката за жал го загубила својот живот на лице место.

Сообраќајот во текот на ноќта во овој дел е лимитиран и се вози со намалена брзина. Моментално увид вршат инспектори од МВР и јавен обвинител.

Видеото на следниот линк: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/552712719663440

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) КАПА ДОЛЕ МОМЦИ: Организаторот ја скрати…

Кадетската репрезентација на Македонија обезбеди место на…

Димовски: Живо сум заинтересиран како ќе се…

Илија Димовски преку објава на социјалната мрежа…

За влез и излез во Македонија се…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

Грција ги порази македонските кошаркарски надежи со…

Кошаркарската репрезентација на Македонија до 16 години…

“РТС”: Северна Македонија, друштва на мртви цареви

Двајца поранешни бугарски императори и соработници на…