(Во живо) Јакимовски: Да се стави вето за влез на Финска и Шведска во НАТО, нека слушне Европа за нас!

t

Јас не сум за насилство јас сум за масовност, не пред десетина дена, сега требаше со автобуси да се носи народ и да собереме пред Влада помеѓу 60 и 80 илјади луѓе.

Се обидуваат да не направат територија без народ, без нација, де северномакедонци, па јазикот, знае ли народот дека треба да ставиме плоча на Смоиловата тврдина? Знае ли дека ќе се казнува говор на омраза против Бугарите?

Ова што го кажа Пендаровски за 1,8 милиони жители и 500 евра плата толку сме можеле, тоа е срамота.

Јас апелирам до Владата да се стави вето за влезот на Финска и Шведска во НАТО, да слушне Европа за нас, доста не снемува на делови, нека не снема наеднаш ако не снемува.

Ама ова тврдам дека е смртна пресуда за СДСМ, никој нема да им е крив за поразот на следни избори кога и да се.

Следете ја емисијата во живо на слениот ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Статистиката ја побива Владата: Реалната плата е…

Просечната нето-плата во мај достигна 31.407 денари,…

Македонска клетва: Социјалистите го враќаат мандатот –…

Утре БСП го враќа неисполнет мандатот на…

(Видео) Демонстрантите почнаа да палат: Насилни протести…

Насилни протести против мировните сили на ОН…

Условни казни за седуммина кои признаа вина…

Пред судот од осумте обвинети за настаните…

Изборите во Бугарија се’ поизвесни: Трифонов нема…

Лидерот на „Има таков народ“ и забавувач…