Во затворот Идризово откриен тунел за бегство

t

Рано утрово затворската полиција во затворот во Идризово направила голема акција со цел да ги сузбие можните обиди за бегство на осудените лица. Во акцијата била вклучена и градежна механизација.

Неофицијално, во акцијата е откриен ископан тунел во должина од околу 60 метри. Недостасувале уште неколку метри за да се дојде до главниот преграден ѕид на затворот. Според првичните неофицијални информации, тунелот бил добро осмислен, а во кој имаше и потпорни греди. Осветлувањето било решено со пуштен кабел со светилки.

Според информациите тунелот се копал најмалку 4 до 5 месеци наназад.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Македонија дошле 6 милијарди долари руски…

Дури 6 милијарди долари од руски извори…

Во недела избегнувајте го овој дел од…

ЈП Улици и патишта Скопје ги известува…

Наставничка со тврд предмет нападнала дете во…

На 23.03.2023 во 14:30 часот во Полициската…

(Видео) 12-годишниот Ајдин од Босна со изведбата…

Изведбата на традиционалната Македонска песна ,,Јано Мори”…