Во Косово мислат на своите: Влез само со потврда за три вакцини, или две вакцини и негативен ПЦР тест

t

За влез во Косово од денска граѓаните треба да приложат потврда за примени три вакцини, или две вакцини и ПЦР тест не постар од 48 часа, јавија косовските медиуми.

Косовската влада ги одобри новите мерки против ковид, со кои, меѓу другото, се предвидува воведување ограничувања на движењето од 22 до 5 часот наутро, наместо на полноќ како што беше досега.

Угостителските објекти можат да ги извршуваат своите активности од 17 до 21 часот, а музиката е дозволена до 20.30 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Над 500 новозаразени, двајца починати: Ова е…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Харадинај бара оставка од Курти!

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово,…

Вучиќ: Немам многу очекувања за состанокот во…

Никому не се закануваме, ништо не се…

Сопругата на Бајден позитивна на Ковид-19

Првата дама на САД, Џил Бајден е…

Петковиќ: Курти носи буре барут во Брисел,…

Приштина упорно прави потези кои можат да…