Во Охрид пронајдено тело на поранешна полицajка

t

Во Охрид се уште трае увид и земање искази откако попладнево е најдено тело на поранешна полицајка во стан.

Од СВР Охрид потврдија дека случајот е пријавен околу 16 часот од член на семејството на починатата кој го нашол беживотното тело.


Детали од увидот ќе бидат соопштени во текот на утрешниот ден.

Починатата неколку години не била дел од полициските служби на СВР Охрид каде прво работела во униформираната полиција, а потоа и во цивилниот дел на Секторот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

180 сообраќајни прекршоци во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на…

На охридскиот аеродром „Свети апостол Павле“ денеска…

На охридскиот аеродром „Свети апостол Павле“ денеска…

Скандал: Полицајци од Тетово, Струмица и граничари…

Полицијаци од Тетово, Струмица и гранични полицајци…

Забелешките на УНЕСКО за старото градско јадро…

Соларните панели, сончевите колектори, клима уредите, па…

Малолетници од Охрид се обиделе да силуваат…

Четворица малолетници од Охрид се осомничени дека…