Објавено на:

Во прекин железничкиот сообраќај од Куманово до Србија

t

Железничкиот сообраќај од Куманово кон Табановце и од Куманово до Република Србија од вчера не се одвива, стои во редовната информација на Центарот за управување со кризи.

Причината, според надлежните е падната гранка на контактна мрежа и немање напон на истата.

– РЦУК – Скопје, ја пренесува информацијата од Македонски Железници, во која се наведува дека поради падната гранка на контактна мрежа и немање напон во истата од 17:00 часот, железничкиот сообраќај од Куманово до Табановце и од Куманово до Република Србија не се одвива, стои во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србија е ноќна мора за сите соседни…

Косовскиот премиер, Албин Курти ја повика Србија да се…

СВР Куманово изрече над 100 санкции за…

Денеска (14.08.2022) во времето од 14 –…

Се огласи српскиот амбасадор во Бугарија: Еве…

Амбасадорот на Србија во Бугарија Жељко Јовиќ…

Брнабиќ: Брисел да престане со лицемерието!

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, одговарајќи на…

“РТС”: Северна Македонија, друштва на мртви цареви

Двајца поранешни бугарски императори и соработници на…