Објавено на:

Во снајперски двобој ликвидиран украинскиот снајперист Пушкаров кој поминал британска обука

t

На социјалните мрежи се појавија фотографии што му припаѓале на украински снајперист, кој во снајперски дуел бил елиминиран од силите на Доњецката Народна Република.

Фото албумот прикажува фотографии направени од припадници на 100-та бригада на ДНР кои го убиле украинскиот снајперист Пушкарев (припадник на 54-та бригада на ВСУ) во снајперски дуел – се наведува во објавата на социјалните мрежи.


Меѓу објавените фотографии има и диплома која покажува дека украинскиот снајперист поминал низ специјалистичка воена обука за снајперска и контра-снајперска борба организирана од британски инструктори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Глобал Тајмс: НАТО НЕ МОЖЕ ДА ЈА…

И покрај сите вложувања во конфликтот во…

Ќе поскапи евтината струја?

Можно е поскапување и на евтината струја,…

Латас: ДУИ е насилна партија, тоа што…

Такви сцени не доликуваат ни на слава,…

Тепачка меѓу работници во Кисела Вода

На 27.06.2022 во 23.50 часот во Полициската…

Маричиќ вели: Време е да заврши нашиот…

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски…