Објавено на:

Во Собранието денеска седници ќе одржат комисиите за земјоделство, шумарство и водостопанство и за економски прашања

t

Во Собранието денеска седници ќе одржат комисиите за земјоделство, шумарство и водостопанство и за економски прашања.

На дневен ред на собраниската Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство е Предлог- законот за изменување и дополнување на Законот за земјоделство и рурален развој, по скратена постапка поднесен од група пратеници.


Членовите на собраниската Комисија за економски прашања ќе расправаат по Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за трговија, по скратена постапка, поднесен од група пратеници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Владата чека нов француски предлог, ама можно…

Францускиот предлог спорното прашање не го стави…

(Фото) Бугарски претставници положија цвеќе пред возобновениот…

„За да бидеме ефикасни и добри сојузници,…

Дрзок однос на бугарското МНР: Северна Македонија…

Бугарското Министерство за надворешни работи го повика…

Османи: Може и да не добиеме нов…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…