Во тетовска гимназија пронајден пиштол

t

На 05.08.2022 во 10:20 часот во СВР Тетово, вработена во гимназијата „7-ми Март“ во Тетово пријавила дека при чистење во кругот на училиштето бил пронајден пиштол „Eкол фират магнум“ калибар 9 мм со празна рамка во пиштолот.

Увид извршила екипа од СВР Тетово, а пиштолот бил подигнат за понатамошна постапка.

По целосно документирање и расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Кисела Вода ќе ги субвенционира сметките…

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски…

“Обединети за Македонија” за рамковната прослава: Со…

Како што велат оттаму, тие отсекогаш сметале…

(Видео) Грчки борбен авион пресретна либански цивилен…

Грчки борбен авион пресретнал либански цивилен авион!…

Политиката против правдата – кој го штити…

Арафат Муареми, директорот на Финансовата полиција, се…

Електричните автомобили ќе чинат загуба на стотици…

Секој голем производител на автомобили сега го…