Во Чаир и Битпазар приведени дилери и крадец

t

МВР ноќеска на подрачјето на Бит Пазар приведе двајца дилери, а вчера, на подрачјето на Чаир лиши од слобода и едно лице за извршена тешка кражба.

Кај дилерите А.Ц.(28) и А.А.(31), двајцата од Скопје, биле пронајдени марихуана и бела прашкаста материја. По целосно документирање на случајот, полицијата ќе поднесе соодветен поднесок.

А.Ѓ. (21), пак, од Скопје, е крадецот кој извршил тешка кражба во продавница лоцирана на улицата „Хаџи Јованов Шишко“ на 1 јануари годинава.

Како што соопшти МВР, во службен разговор со полицијата А.Ѓ. рекол дека кривичното дело го извршил заедно со Л.М.(19) од Скопје кој живеел во Велес и дека одземените предмети ги продал на Ѓ.Ј.(34) од Скопје. Извршен е службен разговор и со Ѓ.Ј. По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акција на МВР: Доцна во ноќта приведен…

 Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција…

МВР со полни раце работа: 154 санкции…

 Во текот на вчерашниот ден (26.11.2022) продолжија…

Да не ги мислите: Полицијата е фокусирана…

Полицијата е фокусирана на пронаоѓање на сторителите,…

Спасовски: Полицијата стана една од најтранспарентните институции…

Полицијата стана една од најтранспарентните институции, со…

Суспендиран полицаецот кој учествуваше во хулиганската група…

Алсат официјално дознава дека полицаецот вклучен во…