Објавено на:

Вработените во супермаркет се шокирале: Пронајден половина тон дрога сокриена во банани

t

Чешката полиција заплени голема пратка кокаин во банани кои биле доставени до неколку супермаркети, соопшти полицијата, а државната телевизија објави дека се работи за половина тон дрога вредна околу 64 милиони долари.

Полицијата објави фотографија на Твитер и соопшти дека кокаинот спакуван во „коцки“ го пронашле работниците во супермаркетите, пренесе Ројтерс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акција на МВР: Приведени седуммина, пронајдена дрога…

Полицијата од СВР Тетово во период од…

Акција на МВР: Приведен дилер од Мала…

Денеска (27.07.2022) во 02.30 часот од страна…

Велешанец доби 30 дена притвор поради поседување…

Триеседневен притвор за 24-годишен велешанец, кај кого…

Во Италија уапсени албански сопружници и запленета…

Италијанската полиција во градот Мјештре уапси албанска…

Двајца битолчани уапсени со дрога кај “Хераклеа”

Двајца битолчани биле уапсени кај Хераклеа, откако…