Објавено на:

Вработените во супермаркет се шокирале: Пронајден половина тон дрога сокриена во банани

t

Чешката полиција заплени голема пратка кокаин во банани кои биле доставени до неколку супермаркети, соопшти полицијата, а државната телевизија објави дека се работи за половина тон дрога вредна околу 64 милиони долари.

Полицијата објави фотографија на Твитер и соопшти дека кокаинот спакуван во „коцки“ го пронашле работниците во супермаркетите, пренесе Ројтерс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонец уапсен во Хрватска за шверц на…

Хрватската полиција разоткри шестчлено злосторничко здружение чии…

(Видео) Голема акција на МВР во Гевгелија:…

На 23.09.2022 полициски службеници од Одделот за…

Командир на полициска станица доби четири и…

По поднесен обвинителен акт од страна на…

НАЈНОВА ВЕСТ: Специјалци на улиците во Чаир…

Голема полициска акција е во тек вечерва…