Вработен во маркет во Скопје натепал дедо затоа што не сакал да ја врати корпата

t

МВР информира дека дошло до тепачка во супермаркет во скопски Карпош.

Според полицијата, во текот на вчерашниот ден во 15.45 часот К.П.(81) од Скопје, пријавил дека на 21.04.2022 околу 15.15 часот на подрачјето на Карпош откако излегол од маркет двајца од вработените му рекле да ја врати корпата која што ја носел со себе, а кога пријавителот рекол дека сака да ги однесе продуктите до неговиот дом бидејки живеел блиску едниот од нив физички го нападнал.

Полицијата работи на расчитување на случајот, стои во билтенот на МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Посебен сообраќаен режим поради завршни активности за…

На булeварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот…

И не им доаѓа паметот: 334 казни…

– Секторот за внатрешни работи Скопје вчера…

Посебен сообраќаен режим во сабота и недела…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Скопјанец наместо да купи лекови земал брз…

Полицијата поднесе кривична пријава против двајца скопјани…

Непознати лица упаднале во Бугарскиот КИЦ во…

Непознати лица синоќа упаднале во Бугарскиот културно-информативен…