Вредноста на Биткоин се преполови

t

Повеќе од два месеци паѓа вредноста на биткоинот.

За 24 часа најпознатата криптовалута изгуби повеќе од шест отсто од својата вредност, а во изминатата седмица цената падна за 16 отсто. Моменталната вредност на биткоинот е околу 35.900 долари.


Биткоинот претрпе тежок почеток на годината и цените се намалија за повеќе од 40 отсто од почетокот на ноември.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цената на биткоинот порасна за повеќе од…

Цената на биткоинот расте за повеќе од…

Урнебесно: Илон Маск ги купува училиштата со…

Само неколку дена откако ги купи градежните…

Падна цената на нафтата откако Русија и…

Цените на нафтата паднаа под 106 долари…

Конечно: Минимален пад на цената на нафтата…

Цените на нафтата денеска паднаа под 125…