Објавено на:

Временска прогноза: Какво време не очекува до крајот на неделата?

t

Под влијание на циклонска активност од југозапад денес и утре времето ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (за кратко време со поголеми количества воден талог), електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и појава на град.


Утре преку денот температура ќе биде пониска за 3 до 5 степени.

Од понеделник ќе се намали нестабилноста и повторно ќе преовладува потопло време.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Претпладне сончево, а од пладневните часови со…

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Следува големо невреме попладнево

Денес во попладневните часови ќе биде нестабилно…

Метео: Претпладне сончево, за попладне понесете чадор

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…