Објавено на:

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо облачно со повремен дожд

t

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност, а попладне променливо облачно со кратки сончеви периоди. Кон крајот на денот најпрвин во западните, а во текот на ноќта и во југоисточните делови ќе има повремен дожд.

Претпладне ќе дува слаб до умерен јужен ветер кој во попладневните и во вечерните часови вдолж Повардарието ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5 степени, а максималната ќе достигне 16 степени.

Во Скопје претпладне со појава на магла или ниска облачност, а во текот на денот променливо облачно со слаб променлив ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ченто: 6 години од најподмолната акција на…

Поминаа 6 години откога се започна со…

ОБЈАВЕНО ВИДЕО: Симнато црковното, а поставено албанското…

Скандалозен настан се случи денеска во тетово…

Боки 13 на слобода – доби прекин…

Осудениот Бојан Јовановски-Боки 13 е пуштен на…

Ковачевски: Самитот на ОБСЕ е одлична можност…

"Македонија треба да е горда на своето…

Бездомник доби на лото во Италија, но…

Италијанецот Џанлуиџи, бездомник кој минатиот месец освои…