Објавено на:

Временска прогноза: Променливо облачно со дожд, од сабота стабилизација

t

Променливо облачно, попладне и кон крајот на денот со врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни.

Утринските температури ќе се движат од 5 до 13 степени, а дневните ќе достигнат максимални 20 степени.

Во Скопје променливо облачно, попладне и до крајот на денот со повремен дожд. Максималната дневна температура ќе биде 19 степени.

До петок ќе преовладува променливо облачно и свежо време со повремен локален дожд. Во четврток кон крајот на денот и во петок локално врнежите ќе бидат поројни. Од сабота следува период на стабилно време со пораст на дневната температура.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По десет години затвор во Шпанија, водачот…

Вечерва после 20:00 часот на белградскиот аеродром…

(Видео) ХОРОР во Приштина: Бремена жена изрешетана…

Бремена жена на возраст од околу 35…

Христијаните веќе не се мнозинство во Англија…

Англија и Велс повеќе не се мнозински…

Ковачевски: Штајнмајер го цитираше Конески – Има…

Политиката што ја спроведуваме ги брани интересите…

(Видео) Освојување на Вселената: Кинеските астронаути пристигнаа…

Новиот тим астронаути стигнаа до кинеската вселенска…