Објавено на:

Временска прогноза: Променливо облачно со дожд, од сабота стабилизација

t

Променливо облачно, попладне и кон крајот на денот со врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни.

Утринските температури ќе се движат од 5 до 13 степени, а дневните ќе достигнат максимални 20 степени.

Во Скопје променливо облачно, попладне и до крајот на денот со повремен дожд. Максималната дневна температура ќе биде 19 степени.

До петок ќе преовладува променливо облачно и свежо време со повремен локален дожд. Во четврток кон крајот на денот и во петок локално врнежите ќе бидат поројни. Од сабота следува период на стабилно време со пораст на дневната температура.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски ги подбра властите: Неспособни сте, корумпирани…

Пишува Никола Груевски на Фејсбук: Разорениот земјотресот…

ТРАГЕДИЈА ВО КАНАДА: Автобус удри во градинка,…

Градски автобус денеска удри во градинка во…

Зеленски: Велика Британија им помага на „украинските…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска во Лондон…

СЗО испраќа стручни тимови и авиони со…

Светската здравствена организација испраќа стручни тимови и…

Имал потекло од Тетово: Блажевиќ двапати за…

Легендарниот хрватски тренер, Мирослав Блажевиќ, кој почина…