Наутро свежо, преку денот сончево и топло

t

Во Македонија утрово ќе биде свежо додека во текот на денот времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 15 степени, додека максималната ќе достигне 33 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб јужен ветер и максимална температура до 33 степени.

До четврток ќе се задржи стабилно време. Од петок во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…