Објавено на:

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност

t

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 24 до 31 степен. УВ индексот ќе изнесува 8.


Во Скопје ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 30 степени.

Во наредните денови се очекуваат врнежливи денови, во вторник доцна попладне и кон крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во северните делови. Локални врнежи од дожд ќе има и во среда, кога дневната температура ќе се намали. Од среда до петок ќе дува засилен северен ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Претпладне сончево, а од пладневните часови со…

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Следува големо невреме попладнево

Денес во попладневните часови ќе биде нестабилно…

Метео: Претпладне сончево, за попладне понесете чадор

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…