Врие од кражби низ Македонија: Лишени од слобода крадци од Штип

t

На 12.02.2022 полициски службеници од Полициската станица Штип ги лишиле од слобода С.С.(21), Д.М.(29) и С.Ј.(35), сите од Штип. Во близина на с.Долани, штипско, тие биле затекнати при вршење на кривично дело „кражба“. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен криминалец од Грчец баран со потерница

Денеска (24.06.2022) во 12.20 часот во Скопје,…

МВР продолжува да ги ровари кафичите: Во…

Вчера вечер, седум лица во скопски локали…

Спасовски: МВР е посветено кон натамошното развивање…

Министерството за внатрешни работи е посветено кон…

Поскапува таксито во Штип за 30%

Од утре поскапува такси превозот во Штип.…

Починат маж пронајден во Кисела Вода

Починат маж вчера попладне бил пронајден во…