Врие од полиција: Голема тепачка меѓу две групи во Карпош, неофицијално има потешко повредени

t

Групна тепачка се случила пред малку во општината Карпош во близина на трговскиот центар Антико, дознава Инфомакс.

Во тепачката учествувале две групи, а на местото на настанот има засилено полициско присуство, а повикани се две екипи на брзата помош.

Според првичните информации има потешко повредени лица, а засега нема информации дали се користело огнено или ладно оружје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мексиканец, Косовец и седум Македонци уапсени со…

На 07/08.12.2023 во Спортски центар на подрачјето…

Вооружени лица ограбиле менувачница во Скопје

Две лица со употреба на оружје зеле…

Странски платеници во Украина учествуваа во крвава…

Странски борци на забава во пијана состојба…

Вечерва Тешки муабети со Стевчо Јакимовски

Не пропуштајте ја денешната епизода на Тешки…

Општина Карпош крева глас против врсничкото насилство…

Работилниците против врсничко насилство кои компанијата „Макпетрол“…