Врие од полиција: Дојави за бомби на неколку локации во Белград!

t

Белградската полиција добила дојави за поставени бомби на повеќе локации во градот, неофицијално дознава РТС.

Според извештаите, пријави за бомбите добиле: Студентскиот дом на булеварот Крал Александар, трговскиот центар „Ушче“, Филозофскиот факултет и зградата на Ректоратот на Универзитетот во Белград, КБЦ Земун, како и неколку обложувалници. .

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Продолжуваат драматичните изјави на Вучиќ: Рекорден број…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека „рекорден…

Титаник ситуација во Белград: Водата беше до…

Познатиот белградски сплав „Фристајлер“ околу полноќ почнал…

(Видео) За влакно избегната трагедија на новогодишната…

За време на новогодишната ноќ за малку…

„Мир за Украина-Слобода за Русија“: Протест против…

Во центарот на Белград денес во 15 часот започна…

Драми во две белградски училишта: Ученици пробале…

Во понеделникот во последен момент беше спречена…