Објавено на:

Врнежи од снег на неколку патни правци низ државата – еве каде

t

Врнежи од снег со слаб интензитет вечерва има на Попова Шапка, во Маврово и на планинските превои Стража, Ѓавато, Плетвар и Пресека, но во моментов не претставуваат пречка за одвивање на сообраќајот, информираат од Авто мото сојузот на Македонија.

Интензитетот на сообраќај надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Чкембари“ најавија инвазија на Скопје за дербито…

Натпреварот од 5. коло меѓу Вардар и…

Принцот Хари може да ја загуби американската…

Признанието на британскиот принц Хари дека во…

Германската министерка за надворешни работи Бербок во…

Министерката за надворешни работи на Сојузна Република…

ДС: Стејт департментот алармира за корупција во…

Стејт департментот на САД во својот најнов…

Вили: Не сакам амнестија ако за возврат…

Со оглед дека спласнаа нападите кон пратениците…