Објавено на:

Врховната Рада на Украина ќе го прогласи Путин за воен злосторник?

t

Украиндката Врховна Рада се подготвува да го проласи рускиот претседател Владимир Путин за воен злосторник, соопштија тамошните медиуми.

Текстот на целиот нацрт документ кој ќе се изготвува од страна на асистентката на пратеничката Елисавета Бохутска, ќе биде објавен подоцна.

Во белешката на нацрт-документот се појаснува дека документот е доставен до раководството на Врховната Рада.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ништо од поддршката: Германија нема да ѝ…

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека неговата…

Зеленски призна: Ситуацијата е многу тешка

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски изјави синоќа…

“Тешко на Русите”: Украинците тврдат дека уништиле…

Украинската војска денеска преку објава на Фејсбук…

Германската армија е во најлоша состојба досега…

Германската армија е во најлоша состојба досега…

Украина се закани: Нема да учествува на…

Украина се закани со бојкот на Летните…