Објавено на:

Вухан планира изградба на “Долина на сателитите” за стимулација на вселенската индустрија – Проектот чини 16 милијарди долари!

t

Вухан планира „Долина на сателити“ од 16 милијарди долари.

Вухан нуди стимулации од 7,8 милиони долари за секоја фирма што се обврзува на производство на проекти за сателити, ракети и вселенски летала – да изгради вселенска индустрија во вредност од околу 16 милијарди долари до 2025 година.


Колку повеќе фирмите користат производи од локални извори, толку поголеми ќе бидат нивните стимулации – следејќи ги сличните стапки како и другите кинески градови како Шенжен, кои нудеа до шест пати повеќе на фирмите.

Кина, исто така, планира петта локација за лансирање ракети во Нингбо и комерцијално вселенско пристаниште во островската провинција Хаинан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вухан планира изградба на “Долина на сателитите”…

Вухан планира „Долина на сателити“ од 16…

Мизо: Следи тешка година за автомобилската индустрија,…

Кризата во Украина веќе се чувствува во…

Инфографик: Кои се најиздржливите автомобили што се…

Автомобилската индустрија е богата со модели кои…

(Видео+Документи) Пpoтекоа документи од ДАРПА за кopoнавирусот…

Во воените документи се наведува дека Еко-Хелт…