Објавено на:

Вучиќ: Бранот на насилство е поради напуштање на Повелбата на Обединетите нации

t

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во своето обраќање на 78-то Генерално собрание на Обединетите нации изјави дека причина за новиот глобален бран војни и насилство е напуштањето на принципите наведени во Повелбата на ОН, јавија српските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: Бугарите негодуваат, затоа што сме попопуларни…

Ги сакам сите вина на нашите браќа…

(Хит Видео) Вучиќ на ТикТок објави разговор…

На социјалната мрежа веќе го следеа повеќе…

Полјански: Режимот во Киев наскоро ќе падне

САД имаат намера да се откажат од…

ОН го повика Израел да не користи…

Високиот комесар на ОН за човекови права,…

Турција бара формирање на пандан на Советот…

Поради неможноста на Советот за безбедност на…