Вучиќ: Горд сум што го зачувавме мирот!

t

Горд сум што успеавме да го зачуваме мирот во неделата зад нас, објави српскиот претседател Александар Вучиќ на Инстаграм.

Александар Вучиќ посебно се заблагодари на српскиот народ од Косово.

„Посебно сум им благодарен на нашите луѓе од Косово и Метохија што покажаа дека по децении терор се уште се борат за своето огниште, за децата, за нашата иднина. Им благодарам што не се плашат и што докажаа дека светоста за која се бориме е поголема од секоја закана и неправда што ни ја ставаат“, напиша претседателот на Србија, сумирајќи ја изминатата работна недела.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Додик: Немам против Курти да си игра…

Претседателот на Република Српска Милорад Додик денеска…

Османи: Опасно е да имаш сосед како…

Косовската претседателка, Вјоса Османи изјави дека „опасно…

Уапсен Албанецот кој пукаше од автомобил во…

Полицијата во Грачаница приведе лице кое синоќа…

Србите од регионот, меѓу кои и пратеникот…

Србите од Хрватска, БиХ и Република Српска,…

Вучиќ: Србија не сака да влезе во…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска истакна…