Вучиќ го свика Советот за безбедност – За што се подготвува Србија?

t

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ свика седница на Советот за национална безбедност.
Седницата е закажана за утре во 10 часот поради состојбите во Источна Европа и регионот на Западен Балкан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Пендаровски: Да внимаваме на “малигните актери”…

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски преку…

За Вучиќ нема дилема: Кирилицата е напишана…

Претседателот на Република Србија со лидерите на…

Абазовиќ најави посета на Србија на 29…

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ најави дека официјално…

Борел: Србија е искрен кандидат за ЕУ

Високиот претставник на Европската унија за надворешна…

Кога Лавров не може во Србија, неговиот…

-Србија со големо задоволство ја прифати поканата…