Вучиќ го свика Советот за безбедност – За што се подготвува Србија?

t

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ свика седница на Советот за национална безбедност.
Седницата е закажана за утре во 10 часот поради состојбите во Источна Европа и регионот на Западен Балкан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: Бугарите негодуваат, затоа што сме попопуларни…

Ги сакам сите вина на нашите браќа…

(Хит Видео) Вучиќ на ТикТок објави разговор…

На социјалната мрежа веќе го следеа повеќе…

Албанска опозиција: Изградбата на прифатни центри за…

Албанската опозициска Демократска партија остро реагираше по…

Македонија и САД потпишаа Меморандум за експерска…

Македонија и САД денеска потпишаа Меморандум за…

Вучиќ: Тежок разговор со петорката на ЕУ,…

Претседателот на Република Србија Александар Вучиќ оцени…