Објавено на:

Вучиќ “има трема”: Ќе бидам тажен ако не освојам 60% од гласовите

t

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека „има трема“ пред изборите в недела, но очекува повеќе од два милиона гласови во првиот круг.

-Сега можеби имам најголема трема за изборите од кога било досега … Би бил тажен ако не освојам 60 проценти, рече тој.

Во изјава за РТС Вучиќ додаде дека доколку победи на изборите ќе разговара за продолжување на соработката со коалициските партнери, но и ќе разговора со други партии.

Вучиќ додаде дека е „горд“ на работата на актуелната премиерка Ана Брнабиќ и оти наводите што се појавуваат во „одредени медиуми“ дека тој снима видеа против неговите политички противници се „лаги“, јави Бета. (МИА)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нож во грб за Србија: Москва се…

Србија очекува Русија да ги заштити српските…

Бојко Борисов победи и во Македонија

Најголем број гласови од оние што вчера…

Каде исчезнаа “македонските Бугари”? 461 гласале на…

Мал број на Бугари во Македонија вчера…

Божиновски: На изборите во Бугарија води СДСМ!

Денеска во Бугарија се одржаа предвремени парламентарни…

Слаба излезеност на изборите во Бугарија: До…

Излезноста на гласачите на предвремените парламентарни избори…