Објавено на:

Вучиќ му го плесна на НАТО: Турција има 32 пати повеќе летови за Русија, не сакате да ја протерате ?

t

Вучиќ вечерва изјави дека е создадена атмосферата, односно хистерија од организирани напади на мала земја како што е Србија, која одамна ја немал видено. Повод за обраќањето е одбивањето на Македонија,Црна Гора и Црна Гора да дозволат прелет на авионот на рускиот министер за надврешени работи Сергеј Лавров.

Како претседател, ниту јас нема да бидам дел од глутницата. Да се ​​укине традицијата? Сакав да го прашам Лавров кога ќе добиеме противпожарен хеликоптер. „Како е Вучиќ негативец на кој треба да му се отсече главата? Дали сакате да им го кажете тоа на членките на НАТО – Турција, затоа што Лавров оди во Анкара? А Турција има 32 пати повеќе летови за Русија. Не сакате да ја протерате од НАТО?”, праша Вучиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Големо невреме ја зафати Србија

Невреме ја зафати Србија, па така на…

Абазовиќ брутален: Или јас или Ѓукановиќ ќе…

Абазовиќ: Она што се случува вечерва во…

(Видео) Најмалку 16 лица се повредени при…

Попладнево се случил инцидент во Тухељски Топлице,…

Молдавија ќе купува природен гас од Романија

Претседателката на Молдавија, Маја Санду, која е…

Руската армија обвинува: Украинците претвораат цивилни објекти…

Руска армија: Украинските нацистички баталјони ги претвораат…