Објавено на:

Вучиќ: Од каде го добивте правото да ги убивате нашите војници и нашите полицајци?

t

Во Сомбор се одбележa Денот на сеќавање на загинатите во агресијата на НАТО во 1999 година.

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се обрати пред народот насобран на плоштадот Свети Ѓорѓи во Сомбор, на централната државна манифестација по повод Денот на сеќавањето на загинатите во агресијата на НАТО во 1999 година.

– Поминаа 24 години. Раскинавте делови од нашата територија. Убивте 79 деца, 2.500 луѓе и не само цивили, туку и војници и полицајци. Кој си ти да ги убиваш нашите војници и полицајци кои се на нивна територија и во нивната земја? Од каде го добивте правото да ги убивате нашите војници и нашите полицајци? Кој ти го даде тоа право? – праша претседателот Вучиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: Од каде го добивте правото да…

Во Сомбор се одбележa Денот на сеќавање…

Посебен режим на сообраќај во Аеродром поради…

Поради најавен ракометен натпревар со почеток во…

Какво ќе биде времето до петок?

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Аргентина е пред банкрот

Статистичката рејтинг агенција Фич го намали рејтингот…

ИНТЕР НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ЛУКАКУ: Во Милано…

Интер е заинтересиран и за Роберто Фирмино.…