Вучиќ: Очекувам браќата Македонци вечерва да навиваат за Србија

t

Очекувам и браќата Македонци, односно најголемиот дел на Македонија да навива за Србија, како што ние навивавме за нив на Европското првенство, вели претседателот на Србија, Александар Вучиќ,

Вечерва српската фудбалска репрезентација го почнува настапот на Светското првенство во Катар со дуелот со Бразил.

Вучич смета дека покрај во Македонија, за Србија ќе се навива и во Република Српска, Црна Гора и Косово.

На кратко ќе бидам со нашите војници вечерва, кои поминаа низ тешко време во изминатите недели, а потоа ќе се тргнам, за да не бидам малер, рече Вучиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Соопштенијата на СДСМ против мене се…

„Овој злосторник ја фрли земјата во најголема…

Хајредини: Бектеши и во делот на лебот…

Екс министерот за финансии Џевдет ХАјредини во…

Агелер: Сите кои прават притисок, закани или…

Сите кои прават притисок, закани или корумптивни…

На кого ветувал Мицкоски промена на Уставот?!

„Трет ден трае молкот на Христијан Мицкоски…

Паникa во Британија, властите издадоа предупредување: Смртоносна…

Избувнувањето на стрептокока А во Велика Британија…