Вучиќ се прашува дали има смисла да се оди во Брисел на преговори со ЕУ, ќе ги праша за мислење Ковачевски и Рама

t

Претседателот на Србија Александар Вучиќ размислува дали воопшто има поента да оди во Брисел следните денови каде треба да се одлучува дали Србија ќе отвори нови поглавја во преговорите со ЕУ отако тоа е директно условено со признавање на Косово.

И Македонија чека добри вести од Брисел па затоа Вучиќ рече дека ќе се слушне со колегите од „Отворен Балкан“.


Сакам да се консултирам со владата но и со луѓето од „Отворен Балкан“ па ќе донесам одлука дали ќе одиме во Брисел и каков став ќе заземеме-изјави денеска Вучиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се сеќавате на Дамијано Томази, легендарниот фудбалер…

Се сеќавате на Дамијано Томази, легендарниот фудбалер…

Јапонската влада со апел до граѓаните: Трошете…

Јапонската влада ги повика луѓето да трошат…

Ѓоковиќ успешно ја мина првата пречка на…

Новак: Не беше лесно, сервисот ми помогна..…

Граѓаните имаат сериозни проблеми да си ги…

Државата не ги ни спомнува, а граѓаните…

180 позитивни од 2 880 тестови, нема…

Министерството за здравство информира дека во последните…