Објавено на:

Вучиќ: Струјата сега не смее да поскапи!

t

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека струјата сега не може да се зголеми, бидејќи ако тоа се случи, ќе имаме инфлација од 30%.

Вучиќ рече дека тоа не можат да го издржат ниту граѓаните, ниту државата. ,,Струјата еден ден ќе поскапи, но сега не смее да поскапи“, рече Вучиќ.


Оваа изјава на Претседателот на Србија беше поздравена од страната на граѓаните во државата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БОМБА: Бугарија спрема вето и нова историја…

Бугарија, охрабрена од поддршката што ја добива…

Кога Србија ќе влезе во ЕУ ќе…

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека кога…

Утре без струја ќе останат неколку скопски…

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без…

Кој сака војна на Балканот? Вулин: На…

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин денеска…

Брнабиќ: Приштина продолжува да се изживува со…

Премиерката Ана Брнабиќ рече дека последните одлуки…