Вучиќ утре на средба со амбасадорите на КВИНТ и шефот на делегацијата на ЕУ

t

Српскиот претседател Александар Вучиќ утре ќе се сретне со амбасадорите на Соединетите Американски Држави, Велика Британија, Франција, Италија и Германија, како и со шефот на делегацијата на Европската унија.

Средбата е закажана во 08:30 часот, во зградата на Генералниот секретаријат, соопшти прес-службата на претседателот, пренесува Танјуг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: ЕУ ќе ја затвори вратата за…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во Дубаи…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Косовско обвинителство: Фалсификуваните евра се печатени во…

Специјалното обвинителство на Република Косово, по запленувањето…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

Унгарија не поддржува почеток на преговори за…

Унгарија нема да го поддржи предлогот на…