Објавено на:

Вучиќ ќе ја бара довербата на Србија за уште еден мандат – Бројот на потписи за поддршка е огромен!

t

Партијата на Александар Вучиќ денес официјално ја предаде кандиддатурана на сегашниот претседател на Србија во Државната изборна комисија.

Кандидатурата ја поднесоа потпретседателката на СНС, Ана Брнабиќ и претседателот на Извршниот одбор на партијата, Дарко Глишиќ.
Поднесени се 154.888 потписи за поддршка на граѓаните за кандидатурата на Александар Вучиќ за претседател на Србија.Во оваа прилика претставниците на СНС, кои донесоа кутии со потписи на граѓаните, на сите дами во РЕЦ им подарија рози, по повод Меѓународниот ден на жената, 8 Март, јави Танјуг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За Вучиќ нема дилема: Кирилицата е напишана…

Претседателот на Република Србија со лидерите на…

Абазовиќ најави посета на Србија на 29…

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ најави дека официјално…

Борел: Србија е искрен кандидат за ЕУ

Високиот претставник на Европската унија за надворешна…

Кога Лавров не може во Србија, неговиот…

-Србија со големо задоволство ја прифати поканата…

Вучиќ незадоволен од околината што ја спречи…

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ на…