Објавено на:

Вучиќ: Ќе предложам воведување на задолжителен воен рок во Србија

t

Вучиќ: Ќе предложам да се воведе задолжителен воен рок од 90 дена

Ќе предложам да се воведе задолжителен воен рок од 90 дена, изјави претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во денешното обраќање до јавноста.


Србија веќе подолг временски период спроведува мерки за зајакнување на армијата, се набавуваат најнови современи оружја од САД, Русија и Кина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Брнабиќ: Отвараме посебна инфраструктура за борба против…

Српската премеирка Ана Брнабиќ свечено го стави…

Вучиќ: Србија за разлика од Македонија остана…

Туркајте ја својата земја напред, добро е…

БОМБА: Бугарија спрема вето и нова историја…

Бугарија, охрабрена од поддршката што ја добива…

Кога Србија ќе влезе во ЕУ ќе…

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека кога…

Кој сака војна на Балканот? Вулин: На…

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин денеска…