Вјоса Османи ги одложила изборите на северот на Косово?!

t

Претседателката на привремените институции на Приштина, Вјоса Османи, одлучи да го одложи одржувањето на вонредните избори во четири општини на северот на Косово, Северна Митровица, Лепосавиќ, Звечан и Зубин Поток, јавуваат приштинските медиуми.

Како што јави „Демокрација“, Османи го одложи датумот за избори по бројни инциденти, многу експлозии и барања од амбасадорот.

Според извори, се очекува претседателството на привремените институции да ја соопшти одлуката денеска или на почетокот на следната недела, пишуваат приштинските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Додик: Немам против Курти да си игра…

Претседателот на Република Српска Милорад Додик денеска…

Османи: Опасно е да имаш сосед како…

Косовската претседателка, Вјоса Османи изјави дека „опасно…

Уапсен Албанецот кој пукаше од автомобил во…

Полицијата во Грачаница приведе лице кое синоќа…

Вучиќ: Никогаш нема да преговарам за да…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во српското…

Вучиќ пред собраниската седница за Косово: Ќе…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ рече дека…