Габриел Бајрам го ожени синот па се врати во затвор, на свадбата пеел зетот на Џеј

t

И покрај тоа што му е одредена мерка притвор, Габриел Бајрам отиде да го жени синот во познат скопски хотел. Тој е осуден на три месеци затвор, а истиот судија кој му ја одредил мерката, дозволил времено да не седи во притвор и да отиде да слави.

Од Кривичен суд за „А1он“ велат дека сега, откако прославил, Бајрам е одново во притвор.

– Не се работи за укинување на мерката куќен притвор до правосилност на пресудата против обвинетиот Габриел Бајрам до Скопје, туку истиот од судечкиот судија му е одобрено барањето за времено оддалечување од неговиот дом каде што ја издржува мерката, заради присуство на свадба на неговиот син – велат од Кривичен суд за „А1он“.

Фотографии од свадбата поради која Габриел бил пуштен привремено од куќен притвор, проциркулираа на социјалните мрежи. На неа е во друштво на скопски бизнисмени, а гостите ги забавуваше Адил Максутовиќ.

Тој го женеше неговиот син Валентин Бајрам, со кого заедно го истепале шанкерот бидејќи не им дал да кршат чинии во скопски локал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јандриоски до политичарите: Не пишувајте утешителни статуси…

Политичарите во Македонија побрзаа на Фејсбук да…

Ашковски разочаран: Заслужувме многу повеќе од двата…

Очекувано не можеше да се сокрие разочарувањето…

Борисов за иссвиркувањето на бугарската химна: Соседите…

Поранешниот премиер на Бугарија, Бојко Борисов го…

И покрај поразот Милевски смета дека сме…

Македонија вечерва го загуби последниот натпреват во…

(Видео) За малку ќе беа “пошљакани”: Тензијата…

Фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Бугарија кој вечерва се играше на…