Објавено на:

Гаши: Ако Курти ги формира ЗСО, ќе ја гаѓам неговата куќа со молотов коктел

t

Поранешниот советник на косовскиот премиер Албин Курти, Шкељзен Гаши најави дека ќе пука во куќата на Курти со молотов коктел доколку тој формира Заедница на општини со српско мнозинство.

„Овде сите знаеме да читаме и пишуваме, ако се покаже дека Курти во финалниот документ предвидува овластувања за Србите, кои се исти како договорот од 2013 и 2015 година, тогаш нема да се задржувам на критиките во студиото, ниту на протести“, рече Гаши, а пренесе Зери.

Гаши додаде дека ќе го направи она што го кажа Курти кога рече „Ако се формира Заедница, ќе фрлате молотови коктели врз владата“.

„Ќе отидам во неговата куќа и ќе фрлам молотови коктели“, рече Гаши.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И ова може да ти се случи…

На четириесет и двегодишен битолчанец му се…

Нели немаше да ги има: ДВОЈАЗИЧНИ УНИФОРМИ…

Од денеска, како што е објавено во…

Вечерва “Тешки муабети” со Мирка Велиновска!

Следете ја денешната епизода на "Тешки муабети"…

Џевдет Хајредини иронично за оптимизмот на „фронтот…

После вчерашниот извештај на американскиот Стејт департмент…

СТРАШНО: Малолетник возел автомобил, повредени три лица…

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска…