Гајдов: Бугарија е рускиот тројански коњ во Европа

t

Бугарија е рускиот „тројански коњ“ во Европа. Има докази за тоа, рече новинарот и политички аналитичар Љубомир Гајдов вечерва во емисијата „Само вистина“ на Канал 5.

„Бугарската комунистичка партија, сега Социјалистичка партија, нејзин член е Румен Радев. Во неговата биографија стои дека завршил Висока воена академија во Софија и две воени академии во САД, но не стои каде завршил да управува со МиГ-29. Тоа сигурно не го научил во Британија, Германија или САД. Јасно е дека е руски агент“, вели Гајдов.


Според него, јасно се гледа „чии слуги се претседателот и потпретседателот на Бугарија“.

-Има Путин досие од кои што тие не смеат да излезат, рече Гајдов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русите го окупираја Северодонецк, објави градоначалникот

Руските сили сега го контролираат Северодонецк во…

Руските трупи во Лисичанск: Се водат улични…

Руските и проруските сили влегле во Лисичанск…

Светските лидери се соочуваат со кризи на…

Каква разлика прави една година. Огромните предизвици,…

Нехамер гледа напредок во спорот меѓу Македонија…

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот…

Бугарија ја малтретира Македонија и тоа е…

Американскиот претседател Џо Бајден не може да…