Генчовска да го тргне печатот: Коалицијата на Петков бара да се потпише билатералниот протокол меѓу Македонија и Бугарија

t

Бугарската министерка за надворешни работи во оставка, Теодора Генчовска била повикана „да го отстрани тајниот печат од билатералниот протокол меѓу Македонија и Бугарија“, се вели во соопштение од владејачката коалиција „Продолжуваме со промената“, пишува ТВ21.

„Во моментов документите не можат да ѝ бидат достапни на пошироката јавност бидејќи Генчовска ги внесувала со пристапен печат „За употреба“, велат од партијата.


Владејачката партија го повикува бугарското МНР што поскоро да започне со потпишување на билатералниот протокол што го договори Теодора Генчовска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ОВА Е ЛЕГЕНДАТА НА ПРОТЕСТИТЕ: Бугарски…

Ја имаме легендата на протестите во Скопје…

Засега нема нови Ковид мерки, иако се…

Засега не се планираат нови мерки за…

Околу 500 шверцери се подготвувале да провоцираат…

Инфомакс неофицијлано дознава дека околу 500-тини припадници…

Таравари, царе, може да извадиш мапа каде…

Арбен Таравари денеска предизвика лавина реакции на…